Czerpnia ścienna dachowa

Czerpnie powietrza stosuje się jako zakończenie przewodów o przekroju kołowym. Należy je stosować przy małych prędkościach przepływu powietrza. Czerpnie zaopatrzone są w stałe żaluzje zamontowane pod kątem 45 stopni, zabezpieczające otwór czerpni przed opadami atmosferycznymi. Za żaluzjami znajduje się siatka ochronna.

Przepustnice jednopłaszczyznowa

Przepustnice jednopłaszczyznowe stosuje się do regulacji lub zamknięcia przepływu powietrza w przewodach wentylacyjnych. Pokrętło okrągłe.

Przepustnice jednopłaszczyznowa okrągła

Standardowo wykonana w wymiarze nyplowym z blachy ocynkowanej. Stosowana do regulacji lub zamknięcia przepływu powietrza w przewodach wentylacyjnych. W celu osiągnięcia większej szczelności układu stosuje się przepustnice z zintegrowanym uszczelkami. Może być sterowana za pomocą ręcznego mechanizmu lub siłownika elektrycznego. Zamek klap – 1.

Kolano segmentowe 90, 60, 45, 30, 15 stopni

Kolano wentylacyjne segmentowe z blachy ocynkowanej. Składa się standardowo z trzech lub czterech elementów łączonych ze sobą za pomocą zamka blacharskiego. Wykonywane typowo o promieniu równym średnicy kolana. Łączone jest z rurą poprzez wsunięcie w nią elementu. W celu osiągnięcia większej szczelności układu stosuje się kolana z zintegrowanymi uszczelkami. Zwykle produkowane o kątach skrętu 90, 60, 45, 30 lub 15 stopni.

Kolano tłoczone 90, 60, 45, 30, 15 stopni

Kolano wentylacyjne tłoczone z blachy ocynkowanej. Składa się z dwóch tłoczonych elementów łączonych za pomocą zgrzewu liniowego. Wykonywane typowo o promieniu równym średnicy kolana. Łączone jest z rurą poprzez wsunięcie w nią elementu. W celu osiągnięcia większej szczelności układu stosuje się kolana z zintegrowanymi uszczelkami. Zwykle produkowane o kątach skrętu 90, 60, 45, 30 lub 15 stopni.

Kolano wylotowe

Kolano wyrzutowe okrągłe wykonane segmentowo do wywiewnych instalacji wentylacji mechanicznej. Zakończone jest siatką zabezpieczającą. Zastosowanie kąta 135° zapewnia ochronę instalacji przed opadami. Standardowo wykonane z blachy ocynkowanej łączone za pomocą połączenia mufowego lub kołnierza.

Króciec elastyczny okrągły

Łącznik elastyczny okrągły. Służy do eliminowania wibracji i hałasu przenoszonych w systemach wentylacyjnych. Króciec amortyzujący wykonywany jest standardowo w wymierzę nyplowym.

Złączka mufowa

Złączka mufowa z blachy ocynkowanej. Służy do łączenia ze sobą rur wentylacyjnych poprzez wsunięcie ich w nią. W celu osiągnięcia większej szczelności układu stosuje się mufy z zintegrowanymi uszczelkami.

Złączka nyplowa

Złączka nyplowa z blachy ocynkowanej. Służy do łączenia rur wentylacyjnych poprzez wsunięcie jej w nie. W celu osiągnięcia większej szczelności układu stosuje się nyple z zintegrowanymi uszczelkami.

Osadzka okrągła

Przeznaczona do budowy instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Umożliwia obejście przeszkody umiejscowionej w trasie ciągu.

Nasadka tłoczona siodłowa

Siodło tłoczone wykonywane jest standardowo z blachy ocynkowanej. Stosowane jako najprostszy sposób zastąpienia trójnika poprzez odgałęzienie wcięte w rurę spiro.

Nasiadka siodłowa formowana ręcznie

Przeznaczona do budowy instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, montaż na przewodzie okrągłym.

Redukcja asymetryczna segmentowa

Redukcja wentylacyjna segmentowa z blachy ocynkowanej. Stosowana jako zwężenie lub rozszerzenie średnicy przewodu wentylacyjnego. Łączona z rurą poprzez wsunięcie w nią elementu. Możliwe jest wykonanie asymetryczne, aby móc prowadzić ciąg wentylacyjny przylegający bezpośrednio do dowolnej płaszczyzny. W celu osiągnięcia większej szczelności układu stosuje się redukcje z zintegrowanymi uszczelkami.

Redukcja symetryczna segmentowa

Przepustnica jednopłaszczyznowa okrągła. Standardowo wykonana w wymiarze nyplowym z blachy ocynkowanej. Przygotowana pod zastosowanie izolacji o grubości do 50mm. Stosowana do regulacji lub zamknięcia przepływu powietrza w przewodach wentylacyjnych. W celu osiągnięcia większej szczelności układu stosuje się przepustnice z zintegrowanymi uszczelkami.

Redukcja symetryczna tłoczona

 

Redukcja wentylacyjna tłoczona z blachy ocynkowanej. Stosowana jako zwężenie lub rozszerzenie średnicy przewodu wentylacyjnego. Łączona z rurą poprzez wsunięcie w nią elementu. W celu osiągnięcia większej szczelności układu stosuje się redukcje z zintegrowanymi uszczelkami.

Sztucer okrągły z siatką

Króciec osiatkowany z blachy ocynkowanej.  Wykonywany standardowo w wymiarze nyplowym. Posiada siatkę przymocowaną na jednym z końców. Ma ona na celu uchronić wylot ciągu przed dostaniem się do niego zanieczyszczeń  i zwierząt.

Rura zwijana spiralna

Przeznaczona do budowy instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.

Tłumik hałasu okrągły

Tłumik akustyczny okrągły wykonany jest z płaszcza z rury zwijanej spiralnie oraz z wkładu z blachy perforowanej. Przestrzeń między wkładem a płaszczem wypełniona jest wełną o właściwościach tłumiących. Standardowo tłumik wykonany jest z blachy ocynkowanej.

Trójnik 30, 45, 60, 90 stopni

Trójnik wentylacyjny siodłowy z blachy ocynkowanej. Składa się z tłoczonego siodła i rury przelotowej, łączonych za pomocą przetłoczeń. Trójnik łączony jest z rurą poprzez wsunięcie go w nią. W celu osiągnięcia większej szczelności układu stosuje się trójniki z zintegrowanymi uszczelkami. Zwykle produkowane o kątach odejścia 90°.

Trójnik Y (trójnik orłowy)

Przeznaczony do budowy instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.

Zaślepka

Zaślepka okrągła z blachy ocynkowanej. Stosowana zwykle jako standardowe zaślepienie przewodu wentylacyjnego. Wykonana w wymiarze nyplowym lub mufowym. W celu osiągnięcia większej szczelności układu stosuje się zaślepki z zintegrowanymi uszczelkami.

Zadzwoń do nas

+48 535 380 806

biuro[at]ak-klimatyzacje.pl

63-040 Komorze 2C,
Nowe Miasto nad Wartą

Copyright © 2021 ak-klimatyzacje.pl All Rights Reserved.

Realizacja i-f.online