Czerpnia wyrzutnia ścienna prostokatna

Czerpnia/Wyrzutnia ścienna prostokątna jest stosowana jako zakończenie przewodów wentylacyjnych w ścianach. Jest zabezpieczona od zewnętrznej strony przed opadami atmosferycznymi przez lotki oraz siatką chroniąca przed owadami i zanieczyszczeniami od wewnątrz.

Dyfuzor

Redukcja symetryczna kwadrat-koło stosowana jest do zmiany przekroju przewodu wentylacyjnego z prostokątnego na okrągły i odwrotnie. Możliwe jest wykonanie symetryczne i asymetryczne. Wykonywana jest standardowo z blachy ocynkowanej i zakończona z jednej strony ramką, a z drugiej nyplem oraz usztywniona poprzez poprzeczne falowanie blachy.

Króciec elastyczny prostokątny

Łącznik elastyczny prostokątny. Służy do eliminowania wibracji i hałasu przenoszonych w systemach wentylacyjnych. Króciec amortyzujący wykonywany jest standardowo z przytwierdzonymi ramkami z profila K20 lub K30.

Kanał prostokątny

 

Kanał wentylacyjny prostokątny to podstawowy element ciągu wentylacyjnego o przekroju prostokątnym. Wykonany standardowo z blachy ocynkowanej. Jest usztywniony poprzez poprzeczne falowanie blachy. Na zakończeniach posiada ramki z profila K20 lub K30. Typowe długości kanałów to w zależności od przekroju 1250 lub 2000mm. Powyżej 1000 stosujemy ramki P30 i wzmacniam poprzeczkami usztywniającymi.

Łuk prostokątny

Kolano prostokątne redukcyjne wykonane jest standardowo z blachy ocynkowanej i zakończone ramkami z profila K20 lub K30 umożliwiającymi łatwe i szybkie łączenie och z innymi elementami wentylacji. Jest usztywnione poprzez poprzeczne falowanie blachy oraz kierownice montowane wewnątrz. Typowe kolano ma 90 lub 45 stopni. Możliwe jest jednak wykonanie go w dowolnym wymiarze i kącie skrętu.

Łuk symetryczny

Kolano prostokątne redukcyjne wykonane jest standardowo z blachy ocynkowanej i zakończone ramkami z profila K20 lub K30 umożliwiającymi łatwe i szybkie łączenie ich z innymi elementami wentylacji. Jest usztywnione poprzez poprzeczne falowanie blachy oraz kierownice montowane wewnątrz. Typowe kolano ma 90 lub 45 stopni. W wersji o boku powyżej 400 stosujemy kierownice mającą na celu zmniejszenie oporów powietrza w kolanie.

Odsadzka prostokątna

Odsadzka prostokątna wykorzystywana jest do ominięcia przeszkody ma drodze przewodu wentylacyjnego lub w przypadku krzyżowania się ich. Wykonywana standardowo z blachy ocynkowanej, zakończona ramkami z profila K20 lub K30. Jest usztywniona poprzez poprzeczne falowanie blachy.

Przepustnica prostokątna jednopłaszczyznowa

Przepustnica prostokątna jednopłaszczyznowa standardowo wykonana jest z blachy ocynkowanej. Stosowana do regulacji lub zamknięcia przepływu powietrza w przewodach wentylacyjnych. Po obu stronach zakończona jest ramkami z profila K20 lub K30. Może być sterowana za pomocą ręcznego mechanizmu lub siłownika elektrycznego.

Przepustnica prostokątna wielopłaszczyznowa

 

Przepustnica prostokątna wielopłaszczyznowa standardowo wykonana jest z blachy ocynkowanej oraz aluminiowych piór. Mechanizm obrotowy składa się z plastikowych kół zębatych, krótkich i długich osi oraz łożysk. Po obu stronach zakończona jest ramkami z profila K20 lub K30. Może być sterowana za pomocą ręcznego mechanizmu lub siłownika elektrycznego.

Redukcja asymetryczna

Redukcja asymetryczna stosowana jest do połączenia dwóch przewodów prostokątnych o różnych wymiarach, nie znajdujących się na wprost siebie. Wykonywana jest standardowo z blachy ocynkowanej i zakończona ramkami z profila K20 lub K30 oraz usztywniona poprzez poprzeczne falowanie blachy.

Redukcja symetryczna

 

Redukcja symetryczna stosowana jest do połączenia dwóch przewodów prostokątnych o różnych wymiarach, znajdujących się dokładnie na wprost siebie. Wykonywana jest standardowo z blachy ocynkowanej i zakończona ramkami z profila K20 lub K30 oraz usztywniona poprzez poprzeczne falowanie blachy.

Skrzynka rozprężna

Skrzynki rozprężne wykonywane są standardowo z blachy ocynkowanej. Produkowane w wymiarach odpowiednich pod przyłączenie typowych anemostatów stosowanych w wentylacji. Możliwe jest zastosowanie przyłacza górnego lub bocznego z przepustnicą lub bez niej. Skrzynki mogą być izolowane mata kauczukową i posiadać specjalną belkę montażową.

Siatka w ramce wentylacyjnej

Przeznaczone są do instalowania w otworach nawiewnych lub wywiewnych przewodów wentylacyjnych.

Tłumik hałasu prostokątny

Tłumik kulisowy prostokątny montowany jest w instalacjach wentylacyjnych w celu tłumienia hałasu. Powstaje on poprzez zamontowanie w prostokątnym kanale specjalnych kulisów tłumiących zbudowanych z blachy ocynkowanej i wełny pokrytej welonem z włókna szklanego

Trójnik z odejściem prostokątnym

Trójnik prostokątny umożliwia podłączenie do ciągu odgałęzienia prowadzonego pod kątem prostym. Wykonywany jest standardowo z blachy ocynkowanej i zakończony ramkami z profilu K20 lub K30 oraz usztywniony poprzez poprzeczne falowanie blachy.

Zadzwoń do nas

+48 535 380 806

biuro[at]ak-klimatyzacje.pl

63-040 Komorze 2C,
Nowe Miasto nad Wartą

Copyright © 2021 ak-klimatyzacje.pl All Rights Reserved.

Realizacja i-f.online