VRF

Systemy VRF to urządzenia przeznaczone do klimatyzacji wielkokubaturowych budynków, które cechuje wysoka sprawność dla chłodzenie i grzania. VRF dzielimy na systemu dwururowe oraz trójrurowe z wewnętrznym odzyskiem ciepła. Oba te rozwiązania korzystają z powietrza otoczenia jako dolnego źródła ciepła dla układu. Trzecim typem wykorzystującym technologię VRF jest urządzenie oparte o wymiennik wodny wykorzystujące wymiennik freon/woda i korzystające z wody jako dolnego źródła ciepła dla układu. Technologia dystrybucji ciepła i chłodu oparta jest o system zmiennego przepływu czynnika w instalacji, co pozwala precyzyjne dostosować wydajność układu do zapotrzebowania na energię w poszczególnych pomieszczeniach budynku. Systemy VRF idealnie komponują się z budynkiem zachowując jego estetykę. Instalacja odbywa się wewnątrz budynku i nie wymaga dodatkowych adaptacji architektonicznych. Kompaktowe ujednolicone wymiary dla całego typoszeregu urządzeń oraz niewielka masa pozwala na blokowy montaż, oszczędzając powierzchnię.

Urządzenia VRF dzięki wcześniej wymienionym zaletom a przede wszystkim dzięki wysokiemu współczynnikowi efektywności energetycznej spełniają nawet najbardziej restrykcyjne wymogi. Przez wysoką wydajność i elastyczność VRF to system klimatyzacji skrojony na miarę każdego budynku.

Urządzenia Mini VRF Multi charakteryzuje wysoki temperaturowy zakres pracy urządzenia (od -15 do 48°C), niski poziom hałasu pracujących jednostek oraz możliwość dogodnego poprowadzenia instalacji w budynku (max. długości instalacji do 150 m, przewyższenie między agregatem a jednostkami wew. do 30 m). System Mini VRF umożliwia dobór jednostek wewnętrznych o różnej mocy i parametrach (ponad 15 modeli o mocach od 1,8 kW do 56 kW).

Z systemami VRF i klimatyzatorami Mini VRF i współpracuje szeroka gama jednostek wewnętrznych:

Jednostki kasetonowe

  • To doskonałe rozwiązanie dla pomieszczeń hotelowych, restauracji, sal konferencyjnych czy innych obiektów komercyjnych. systemami VRF Dzięki kompaktowym wymiarom jednostki wewnętrznej możliwy jest montaż nawet w niewielkiej przestrzeni sufitu podwieszanego. Cicha praca jednostki kasetonowej gwarantuje wysoki komfort użytkowania.

Jednostki kanałowe

  • Przeznaczone są do montażu w przestrzeni międzystropowej. Znajdują zastosowanie w rozwiązaniach podobnych jak jednostki kasetonowe lecz ich główna zaletą jest możliwość dostarczenia powietrza kanałami i kompozycji nawiewów w dowolnej części sufitu. Cechują się niską emisją hałasu.

Jednostki przypodłogowo-sufitowe

  • Przeznaczone są do montażu przy podłodze lub w części podstropowej. strumienia nawiewanego powietrza. Ich zwarta konstrukcja pozwala na elastyczny montaż w wielu typach pomieszczeń. Charakteryzują się niskim poziomem hałasu, energooszczędnością oraz estetycznym wyglądem.

Mini VRF seria E

Mini VRF Seria L

VRF Seria C

VRF Seria G

VRF Seria G+

VRF Seria R

VRF Seria W

VRF Jednostki kanałowe sufitowe

VRF Jednostki kanałowe sufitowe obniżone

VRF Jednostki kanałowe slim

VRF Jednostki kasetonowe slim

VRF Jednostki kasetonowe compact

VRF Jednostki kasetonowe 2-kierunkowe

VRF Jednostki kasetonowe 1-kierunkowe

VRF Jednostki podsufitowo-przypodłogowe

VRF Jednostki ścienne

Jednostka kanałowa wentylacyjno-klimatyzacyjna

VRF Sterowanie

AHU

Centrala wentylacyjna HKF